TEHOTENSKÁ PORADŇA

Výkony

Tehotenská poradňa

Tehotenská poradňa – aké vyšetrenia vás čakajú v tehotenstve?

Prvá návšteva v tehotenskej poradni by sa mala uskutočniť rozhodne v prvom trimestri tehotenstva, najlepšie do jedného mesiaca od pôvodne očakávaného termínu menštruácie, teda asi v 6. – 8. týždni tehotnosti.

Prvé vyšetrenie je zamerané na diagnostiku /potvrdenie, overenie/ gravidity. Po potvrdení tehotenstva sa v poradni vystaví preukaz pre tehotné (tehotenská knižka), do ktorého sa v priebehu celej prenatálnej starostlivosti zaznamenávajú údaje, ktoré vyplynú z výsledkov jednotlivých vyšetrení.

Pravidelné vyšetrenia v tehotenskej poradni

Pravidelné návštevy budúcej mamičky v tehotenskej poradni sú dôležité.

Pri každej návšteve sa zisťujú a zapíšu:

 • prípadne subjektívne ťažkosti (nevoľnosti, zápcha, bolesti chrbta, kŕčové žily),
 • zaznamená sa prípadný opuch dolných končatín,
 • dôležité je sledovanie prírastku hmotnosti
 • krvný tlak – zaznamenávajú sa odchýlky od normy, vysoký i nízky tlak, v prípade zlých hodnôt je nevyhnutná liečba.
 • V moči sa orientačnou metódou zisťuje prítomnosť bielkoviny (riziko preeklampsie), cukru (môže signalizovať tehotenskú cukrovku) a hnisu (infekcia močových ciest).

Vyšetrenia v tehotenskej poradni podľa týždňov

Odporúčame zakúpenie Komplexného celoročného manažmentu pacienta v cene 150€ – ročný poplatok za nemedicínske služby pri ambulantnom gynekologickom vyšetrení v neobmedzenom rozsahu a príplatok k ročnému poplatku za nemedicínske služby pri preventívnej tehotenskej ambulantnej starostlivosti v cene 155€.

Objednajte sa na konzultáciu

  Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

  Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

  Zákroky