SKÁKAVÉ PRSTY

Zákroky

Skákavé prsty

Cena zákroku od: po konzultácii

Čo je skáčuci prst alebo stenotizujúca tendovaginitída?

Stenotizujúca tendovaginitída, alebo skáčuci prst je ochorenie ktoré postihuje šlachy a pútka prstov. Šlachy sú vlastne spojením medzi svalom a jednotlivými článkami prstov.

Pútko tvorí viacero kuhov vytvárajúc tunel, cez ktorý prechádza šlacha. Pútka na prstoch presne vymedzujú miesto miesto kadiaľ šlachy kĺžu. Za normálnych okolností šlachy hladko kĺžu v týchto tuneloch.

Pri skákavom prste pútko ktoré je na začiatku prsta v dlani zhrubne, v dôsledku čoho sa šlacha pri pohybe začne zasekávať. Pohyb prsta sa stáva bolestivým, šlacha sa zapáli opuchne, v dôsledku čoho sa pohyb a bolesť ešte zhorší. Časom sa môže na šlache vytvoriť uzlík ktorý potom bráni úplne pri pohybe prsta.

Čo spôsobuje skáčuci prst alebo stenotizujúcu tendovaginitídu?

Príčina nie je vždy známa. Niektoré skáčuce prsty su spojené s inými ochoreniami, ako je reumatoidná artritída, alebo cukrovka. Tiež úraz dlane, alebo prsta môže byť spúšťacím faktorom. Vo väčšine prípadov je však príčina neznáma. Príznaky skáčuceho prsta alebo stenotizujúcej tendovaginitídy

Ochorenie začína bolestivosťou na začiatku prsta v dlani. Táto oblasť je citlivá na tlak. Často môžeme nahmatať bolestivý uzlík v tejto oblasti.

Informácie o zákroku

Hospitalizácia: nie

Anestéza: lokálna

Zotavenie: individuálne

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky