PARODONTOLÓGIA

Zákroky

Parodontológia

Cena zákroku od: po konzultácii

Ľudský zub je uložený v kostnom lôžku čeľustnej kosti, ale nie je s ňou zrastený, je zavesený na zložitom systéme väzivových vlákien, ktorý funguje ako tlmič. Tlmí všetky nárazy a tlaky pri žuvaní a hryzení a tak chráni zub a kosť pred poškodením. Súčasťou systému je aj kruhový uzáver – okraj ďasna obopínajúci kŕčok (spodná časť) zuba.

Parodontológia sa zaoberá závesným aparátom zuba, jeho liečbou a prevenciou.

Ochorenie závesného aparátu zuba sa nazýva parodontitída (ľud. paradentóza). Chronické ochorenie, na ktorom sa podieľajú baktérie množiace sa v plaku, ktorý sa na zuboch usadzuje pri nedostatočnej hygiene.

Plak je pre baktérie priamo živnou pôdou, takže sa neobmedzene množia a zasahujú aj do priestorov medzi ďasnom a zubom u krčkového uzáveru. Postupne sa šíri aj do závesného aparátu zuba a do kostného lôžka, čo môže spôsobiť poškodenie závesného aparátu, kývanie zuba a jeho uvoľnenie, prípadne až jeho stratu.

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky