OSTEOGEN - KOMPLEXNÁ GENETICKÁ ANALÝZA NA OSTEOPORÓZU

Výkony

OsteoGen – komplexná genetická analýza na osteoporózu

Ako sa osteoporóza prejavuje?

Osteoporóze hovoríme „tichá choroba“, pretože sa prejaví až pokročilé ochorenie s rozvojom komplikácií – zlomenín kostí s následnou zhoršenou pohyblivosťou. Najčastejšie ide o zlomeniny krčka stehennej kosti alebo zrútenie tela stavcov chrbtice, čo spôsobí postupnú stratu telesnej výšky a silné bolesti chrbta.

Aké sú príčiny osteoporózy?

Na rozvoji tohto ochorenia sa podieľa celý rad rizikových faktorov, ktoré ovplyvňujú hustotu kostného tkaniva. Hormón estrogén pomáha telu zabudovávať do kostí vápnik a bráni ich resorpcii, preto sa u žien rozvíja toto ochorenie práve po menopauze, keď dochádza k poklesu estrogénových hormónov. Kostné tkanivo tvorí vápnik a ďalšie minerálne látky, a pokiaľ nemáme v strave dostatok vápnika a vitamínu D, dochádza k ich vyplavovaniu z kostí a tým k strate hustoty a pevnosti kostí. Medzi ďalšie rizikové faktory patria nedostatočná pohybová aktivita, fajčenie, zvýšená konzumácia kávy a dlhodobé užívanie niektorých liekov. Svoju dôležitú rolu majú i faktory genetické – vrodené dispozície na rozvoj osteoporózy.

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky