Vitamín C - infúzna terapia

Pri objednaní balíka 4 dávok získate zľavu ► 40 €

ZAVOLAJTE +421 268 230 920 alebo si REZERVUJTE TERMÍN NA WEBE

Operácia kŕčových žíl rádiofrekvenčnou metódou

od 1950
Operácia kŕčových žíl rádiofrekvenčnou metódou je moderný a efektívny chirurgický postup, ktorý prináša úľavu pacientom trpiacim na kŕčové žily. Táto metóda kombinuje pokročilú technológiu s minimálnou invazivitou a rýchlym zotavením, čo ju robí atraktívnou voľbou pre mnohých.

Rezervujte si termín konzultácie

Ide o bezpečnú, rýchlu a novú operačnú metódu ošetrenia hlbokých žíl v podkoží, ktoré tvoria základ samotného ochorenia. Ošetrenie spadá pod jednodňovú chirurgiu, kedy klient po operácií odchádza do domáceho ošetrenia. Pri tejto metóde lekár používa rádiofrekvenčnú energiu na zatváranie kŕčových žíl. Postup spočíva v nasadení tenkého katétra do postihnutej žily pod kontrolou ultrazvuku. Rádiofrekvenčná energia je potom aplikovaná na stenu žily, čo vedie k zahriatiu tkaniva a uzáveru kŕčovej žily. Tento proces umožňuje krvi prejsť do zdravých žíl, čo znižuje tlak a príznaky kŕčových žíl.
Výhodou laserového zákroku v porovnaní s chirurgickou metódou odstraňovania varixov (stripping) je výrazné skrátenie doby rekonvalescencie nakoľko je šetrnejšia k okolitým tkanivám. Hojenie po laserovej operácii je oveľa rýchlejšie, jednoduchšie a bez výrazne viditeľných jaziev.

INDIKÁCIE

 • Bolesť a nepohodlie: Operácia rádiofrekvenčnou metódou sa obvykle odporúča pre pacientov, ktorí majú kŕčové žily sprevádzané bolesťou, opuchom alebo nepohodlím v nohách. Táto metóda môže pomôcť zmierniť tieto symptómy a zlepšiť kvalitu života.
 • Opakované zápalové komplikácie: Ak pacient trpí opakovanými zápalovými komplikáciami spojenými s kŕčovými žilami, ako je tromboflebitída (zápal žíly), operácia môže byť odporúčaná na prevenciu týchto problémov.
 • Estetické obavy: Niektorí pacienti vyhľadávajú operáciu rádiofrekvenčnou metódou pre estetické dôvody, pretože im kŕčové žily spôsobujú viditeľné deformity a nepravidelnosti na povrchu kože.
 • Neúčinnosť konzervatívnej liečby: Ak konzervatívna liečba, ako sú kompresné pančuchy alebo zmeny životného štýlu, nepomáha výrazne zlepšiť symptómy kŕčových žíl, chirurgický zákrok môže byť zvážený.
 • Progresia ochorenia: Ak sa kŕčové žily postupne zhoršujú a spôsobujú ďalšie komplikácie, lekár môže odporučiť operáciu rádiofrekvenčnou metódou na zmiernenie problémov.

KONTRAINDIKÁCIE

 • Závažné alergické reakcie na zavedené lieky alebo kontrastné látky: Ak má pacient známe alergie na látky používané počas postupu, môže to byť kontraindikáciou pre rádiofrekvenčnú metódu.
 • Akútne infekcie: Ak má pacient aktívnu infekciu v oblasti operovaných kŕčových žíl, chirurgický zákrok by sa mal odložiť, kým infekcia nie je riadne liečená a vyliečená.
 • Závažné zdravotné problémy: Osoby s vážnymi zdravotnými problémami, ako sú závažné srdcové ochorenia, pľúcne choroby alebo krvné poruchy, môžu byť kontraindikované pre chirurgický zákrok na kŕčové žily.
 • Nezdravý životný štýl: Faktory, ako je aktívne fajčenie, obezita alebo zneužívanie alkoholu, môžu zvýšiť riziko komplikácií počas chirurgického zákroku a spomaliť hojenie.
 • Tepelná citlivosť: Niektorí pacienti môžu byť citliví na teplo, a preto by mohli mať problémy s rádiofrekvenčným zahrievaním, čo by mohlo byť kontraindikáciou.
 • Vek: U veľmi starších alebo veľmi mladých pacientov môže byť potrebná osobitná starostlivosť a zváženie rizika a prínosov chirurgického zákroku.
 • Tromboflebitída alebo iné závažné žilové problémy: Prítomnosť vážnych komplikácií v oblasti kŕčových žíl môže byť kontraindikáciou pre rádiofrekvenčnú metódu.


INÉ DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE
Operácia, nie je zaťažená vážnejšími pooperačnými komplikáciami. Môže sa vyskytnúť určitý stupeň hematómov, teda krvných zrazenín, dočasne môže dôjsť k necitlivosti alebo vzniku hyperpigmentácie kože nad operovanou žilou.
 

Rezervujte si termín konzultácie

Slide 1 of 3

Pán doktor Šimko bol od začiatku veľmi profesionálny a zároveň ľudský. Je veľmi starostlivý, pedantný a záleží mu na pacientoch. S výsledkom som absolútne spokojná a pána doktora vrelo odporúčam! Moja operácia prebehla na INTERKLINIK v Petržalke. Všetko, počínajúc predoperačnými vyšetreniami až po pooperačnú starostlivosť, prebehlo bez problémov a na vysokej úrovni. Celý tím na INTERKLINIK je fantastický!!!

Alena V.

Pán doktor Šimko bol od začiatku veľmi profesionálny a zároveň ľudský. Je veľmi starostlivý, pedantný a záleží mu na pacientoch. S výsledkom som absolútne spokojná a pána doktora vrelo odporúčam! Moja operácia prebehla na INTERKLINIK v Petržalke. Všetko, počínajúc predoperačnými vyšetreniami až po pooperačnú starostlivosť, prebehlo bez problémov a na vysokej úrovni. Celý tím na INTERKLINIK je fantastický!!!

Alena V.

referencia3

Vážený pán Dr. Sabadoš,

touto cestou by som sa Vám chcel ešte raz veľmi pekne

poďakovať za skvelé odvedenú prácu.

Korunky sedia veľmi dobre a všetko je v poriadku.

Maximilián

KDE NÁS NÁJDETE?

Einsteinova 785101 BratislavaBudova Relaxx centra 1. poschodie
+421268230911interklinik@interklinik.skPon – Štv: 7:00 – 17:30
Pia: 7:00 – 15:00
NAVIGOVAŤšípka