ODSTRÁNENIE NADMERNÉHO POTENIA

Zákroky

Odstránenie nadmerného potenia

Chorobne zvýšené potenie – hyperhidróza – je lekársky termín pre nadmerné potenie, pre chorobu, ktorá začína už v mladosti a bez liečby sprevádza postihnutého celým životom.

Botulotoxín (BOTOX) je neurotoxín, ktorý sa viaže k nervovým zakončeniam potných žliaz. Blokuje produkciu acetylcholínu, ktorý sprostredkuje produkciu potu.

Princípom účinku botulotoxínu (BOTOX) je zabránenie prevodu vzruchov z určitého typu nervového vlákna do svalu alebo potnej žľazy. Injekcie botulotoxínu vedú k výraznému zníženiu fokálnej hyperhidrózy. Botulotoxinový preparát sa aplikuje tenkou ihlou vo veľmi malých dávkach do kože postihnutej oblasti. Zákrok sa robí ambulatne, je časovo aj fyzicky nenáročný a nebolestivý. Výsledkom je výrazné obmedzenie až zastavenie tvorby potu.

Účinok botulotoxínu sa prejaví po 2-4 dňoch po aplikácii a trvá pomerne dlhú dobu (4-12 mesiacov). Nejde však o trvalé vyliečenie, ale o výraznú redukciu potenia .

Informácie o zákroku

Ošetrenie trvá: 20 - 30 min.

Do spoločnosi môžete ísť: ihneď

Práceneschopnosť: 0 dní

Športovať môžete: o 2 dni

Výsledok sa dostaví: od 48 hod. - do 14 dní

Efekt trvá: individuálne/cca 6 mesiacov

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky