Enzymatická liečba jaziev, odstránenie celulitídy a strií – MEDICAL HIGH PBSerum

PB sérum je enzymatická zmes obsahujúca fixné množstvo kyseliny hyalurónovej a rôzne množstvá enzýmov kolagenázy, lipázy a lyázy, ktorá sa ponúka v 3 rôznych formách, a to nízkej, strednej a vysokej. Úlohou kyseliny hyalurónovej je aktivovať enzýmy v zmesi, iniciovať biochemický proces a ošetriť tkanivo namiesto vyplnenia oblasti. Tieto špeciálne enzýmy majú vynikajúcu schopnosť prenikať do hĺbky pokožky a ovplyvňovať liečbu konkrétneho problému. V estetickej medicíne sa využívajú predovšetkým na lokálne odstránenie tukových zásob (napr. podbradok, vnútorné stehná atď.) – viď Enzymatické odstraňovanie tuku PBSerum MEDICAL MEDIUM, omladenie a spevnenie ochabnutých kontúr tváre, liečbu jaziev, strií, celulitídy, akné, opuchov atď. 

Priebeh enzýmovej terapie

Enzýmy sa aplikujú do pokožky injekčne. Zákrok trvá len pár minút, je rýchly a maximálne bezpečný, bez potreby lokálneho znecitlivenia. Pre lepší výsledný efekt odporúčame 3-4 opakovania v intervaloch 2-3 týždne, podľa potreby. Enzýmová terapia má dlhodobý efekt.

Funkcie obsahu enzýmov kolagenázy, lipázy a lyázy sú nasledovné:

 • kolagenáza umožňuje vytvárať a zvyšovať množstvo dobrého kolagénu a zároveň odstraňovať ten zlý
 • lipáza sa používa na rozpúšťanie tukov v oblastiach s nadbytočným tukovým tkanivom
 • lyáza znižuje zadržiavanie tekutín, zlepšuje priepustnosť tkanív, proteoglykán v extracelulárnych matriciach a odstraňuje opuchy

Zmes obsahujúca prvú kombináciu kyseliny hyalurónovej a enzýmov. Tieto formy obsahujú rôzne percentuálne podiely enzýmov. Preto sa na každý problém aplikuje iný produkt.

Oblasti použitia vo všeobecnosti

 • pomáha pleti k mladosti a vypnutiu
 • formovanie tváre, rozpúšťanie dvojitej brady a tuku na tvári
 • vačky pod očami
 • zníženie regionálnych nahromadení tuku
 • liečba popálenín, všetkých druhov jaziev vrátane chirurgických jaziev

 

  Druhy PBSérum a účinky

  V niektorých prípadoch môže byť potrebná aplikácia rôznych foriem:

  LOW PBSérum

  Používa sa skôr na rozpustenie minimalizovaných tukových vankúšikov pod očami, vypnutie a omladenie pokožky. Vo všeobecnosti sa uprednostňuje na vypnutie a omladenie pokožky. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch postačuje jedno sedenie, v niektorých iných sa môže aplikovať aj v 2 sedeniach.

  MEDIUM PBSérum
  Používa sa skôr na tkanivá s nadmerným nahromadením tuku a možno ho použiť aj na nahromadenie tuku v tvári, pod bradou a na redukciu tukov v tkanivách s relatívne menším nahromadením tuku v oblasti brucha, paží a akejkoľvek časti partie, ako aj na omladenie, vypnutie a spevnenie pokožky.

  HIGH PBSérum
  Táto forma má vyšší obsah kolagenázy. Túto formu možno použiť na chirurgické jazvy, strie, opotrebované tkanivá, poklesnuté, hlbšie vrásky; presnejšie všade tam, kde je v tele kolagén oslabený, opotrebovaný alebo pokazený. Jeho hlavnou funkciou je rozložiť opotrebovanú alebo pokazenú štruktúru kolagénu a umožniť tvorbu nového kolagénu. Lieči tkanivo. Preto sa môže použiť v akomkoľvek tkanive s poškodeným kolagénom. Je účinnejší pri celulitíde a jazvách. Počet sedení sa môže zvýšiť v závislosti od toho, aký starý je problém.

  Stručne povedané, ide o enzymatické prípravky, pričom všetky formy sú bezpečné, nemajú žiadne vedľajšie účinky a nepoškodzujú tkanivá. Všetky formy sa môžu používať bez obáv.

   Účinky

   • liečba a prevencia pooperačnej fibrózy
   • hypertrofické, atrofické a keloidné jazvy
   • integrácia kožných štepov u pacientov s popáleninami.
   • odstránenie celulitídy a strii
   • kolená a lakte
   • zostarnutá ochablá pokožka na tvári a tele
   • jazvy po akné

   Cena

   Aplikácia 1 ampulky PBSerum Medical High, 1 sedenie: 440€

   Viac informácii o ošetrení získate u našich špecialistov.