Enzymatická liečba jaziev, odstránenie celulitídy a strií - MEDICAL HIGH PBSerum

PB sérum je enzymatická zmes obsahujúca fixné množstvo kyseliny hyalurónovej a rôzne množstvá enzýmov kolagenázy, lipázy a lyázy, ktorá sa ponúka v 3 rôznych formách, a to nízkej, strednej a vysokej. Úlohou kyseliny hyalurónovej je aktivovať enzýmy v zmesi, iniciovať biochemický proces a ošetriť tkanivo namiesto vyplnenia oblasti. Tieto špeciálne enzýmy majú vynikajúcu schopnosť prenikať do hĺbky pokožky a ovplyvňovať liečbu konkrétneho problému. V estetickej medicíne sa využívajú predovšetkým na lokálne odstránenie tukových zásob (napr. podbradok, vnútorné stehná atď.) - viď Enzymatické odstraňovanie tuku PBSerum MEDICAL MEDIUM, omladenie a spevnenie ochabnutých kontúr tváre, liečbu jaziev, strií, celulitídy, akné, opuchov atď.

Priebeh enzýmovej terapie

Enzýmy sa aplikujú do pokožky injekčne. Zákrok trvá len pár minút, je rýchly a maximálne bezpečný, bez potreby lokálneho znecitlivenia. Pre lepší výsledný efekt odporúčame 3-4 opakovania v intervaloch 2-3 týždne, podľa potreby. Enzýmová terapia má dlhodobý efekt.

Funkcie obsahu enzýmov kolagenázy, lipázy a lyázy sú nasledovné:

 • kolagenáza umožňuje vytvárať a zvyšovať množstvo dobrého kolagénu a zároveň odstraňovať ten zlý
 • lipáza sa používa na rozpúšťanie tukov v oblastiach s nadbytočným tukovým tkanivom
 • lyáza znižuje zadržiavanie tekutín, zlepšuje priepustnosť tkanív, proteoglykán v extracelulárnych matriciach a odstraňuje opuchy

Zmes obsahujúca prvú kombináciu kyseliny hyalurónovej a enzýmov. Tieto formy obsahujú rôzne percentuálne podiely enzýmov. Preto sa na každý problém aplikuje iný produkt.

Oblasti použitia vo všeobecnosti

 • pomáha pleti k mladosti a vypnutiu
 • formovanie tváre, rozpúšťanie dvojitej brady a tuku na tvári
 • vačky pod očami
 • zníženie regionálnych nahromadení tuku
 • liečba popálenín, všetkých druhov jaziev vrátane chirurgických jaziev

Druhy PBSérum a účinky

V niektorých prípadoch môže byť potrebná aplikácia rôznych foriem:

LOW PBSérum

Používa sa skôr na rozpustenie minimalizovaných tukových vankúšikov pod očami, vypnutie a omladenie pokožky. Vo všeobecnosti sa uprednostňuje na vypnutie a omladenie pokožky. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch postačuje jedno sedenie, v niektorých iných sa môže aplikovať aj v 2 sedeniach.

MEDIUM PBSérum
Používa sa skôr na tkanivá s nadmerným nahromadením tuku a možno ho použiť aj na nahromadenie tuku v tvári, pod bradou a na redukciu tukov v tkanivách s relatívne menším nahromadením tuku v oblasti brucha, paží a akejkoľvek časti partie, ako aj na omladenie, vypnutie a spevnenie pokožky.

HIGH PBSérum
Táto forma má vyšší obsah kolagenázy. Túto formu možno použiť na chirurgické jazvy, strie, opotrebované tkanivá, poklesnuté, hlbšie vrásky; presnejšie všade tam, kde je v tele kolagén oslabený, opotrebovaný alebo pokazený. Jeho hlavnou funkciou je rozložiť opotrebovanú alebo pokazenú štruktúru kolagénu a umožniť tvorbu nového kolagénu. Lieči tkanivo. Preto sa môže použiť v akomkoľvek tkanive s poškodeným kolagénom. Je účinnejší pri celulitíde a jazvách. Počet sedení sa môže zvýšiť v závislosti od toho, aký starý je problém.

Stručne povedané, ide o enzymatické prípravky, pričom všetky formy sú bezpečné, nemajú žiadne vedľajšie účinky a nepoškodzujú tkanivá. Všetky formy sa môžu používať bez obáv.

Účinky

 • liečba a prevencia pooperačnej fibrózy
 • hypertrofické, atrofické a keloidné jazvy
 • integrácia kožných štepov u pacientov s popáleninami.
 • odstránenie celulitídy a strii
 • kolená a lakte
 • zostarnutá ochablá pokožka na tvári a tele
 • jazvy po akné

Cena

Aplikácia 1 ampulky PBSerum Medical High, 1 sedenie: 440€

Viac informácii o ošetrení získate u našich špecialistov.

Objednať sa