LIQUID BASED CYTOLOGY

Výkony

Liquid based cytology

Boli ste už tento rok na gynekologickej prevencii?

Príďte si nechať urobiť cytologické vyšetrenie metódou Liquid based. Cytologické vyšetrenie zamerané na vyhľadávanie predrakovinových stavov krčka maternice by mali absolvovať všetky ženy s aktívnym pohlavným životom. To znamená aj tie, ktoré nemajú žiadne príznaky ochorenia. Rakovinové bunky sa totiž môžu objaviť hocikedy počas života, a to aj bez akýchkoľvek prejavov bolesti, krvácania či iných príznakov. Preto nepostačuje jednorazové cytologické vyšetrenie.

Jedine pravidelné a kvalitné cytologické vyšetrenie dokáže na povrchu krčka maternice včas zachytiť poškodené bunky, ktoré majú sklon k nádorovým zmenám. Pri zanedbávaní preventívnych prehliadok a cytologického vyšetrenia môže môžu tzv. dysplastické zmeny na bunkách časom prerásť do rozvinutého štádia rakoviny.

Cytologické vyšetrenie konvenčnými metódami je spoľahlivé. Každá vyšetrovacia metóda je však zaťažená určitou chybou. Kvalita cytologického preparátu je priamo závislá na kvalite mikroskopického preparátu. Čím je kvalitnejší preparát, tým je kvalitnejšia a istejšia diagnóza. A práve kvalita preparátu je vyššia pri spracovaní metódou LBC, čím sa znižuje riziko falošne negatívneho nálezu (keď má pacientka rakovinu, ale vyšetrenie je negatívne) na minimum. Vyššia kvalita preparátu vyplýva z toho, že sa odobratý materiál nespracuje štandardne, ako pri konvenčnej cytológii, pretože úlohou tejto metodiky je okrem zisťovania prítomnosti dysplastických – predrakovinových buniek aj následný skríning infekcie HPV (ľudský papilloma vírus).

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky