LABIOPLASTIKA

Výkony

Labioplastika

Labioplastika je plastická úprava malých pyskov ohanbia.

Malé pysky (lábia) sú jemné kožné riasy, ktoré po stranách ohraničujú pošvu a vonkajšie ústie močovej trubice. Sú dobre cievne i nervovo zásobené a tak patria spolu s klitorisom ku najcitlivejším častiam vonkajšieho genitálu. U väčšiny žien sú prekryté zo strán veľkými pyskami ohanbia alebo ich len mierne presahujú. Ak však malé pysky nadmerne vyčnievajú, môžu žene vadiť z niekoľkých príčin. U časti žien je dôležité hlavne estetické hľadisko. Prevísajúce a často nadmerne tmavo pigmentované lábia žena nepovažuje pre seba za ideálne a vzniká tak pocit menejcennosti v spoločných priestoroch (napr. sprchách, saune) ale aj pri sexuálnom živote.

Často je estetické hľadisko spojené s mechanickým zavadzaním zväčšených lábií. Žena má problém s nosením určitých typov spodného prádla a plaviek alebo jej zväčšené pysky vadia pri niektorých aktivitách ako beh, bicyklovanie či jazdenie na koni. Nezriedka žena má aj nepríjemné pocity pri sexuálnom styku z pocitu akéhosi závesu, ktorý je potrebné pred stykom nejako odsunúť. Zo zdravotného hľadiska je dôležité vedieť, že malé pysky majú svoju dôležitú úlohu – ochranu pošvového vchodu pred vysušovaním. Tak lábia udržiavajú správne zloženie pošvového prostredia, ktoré bráni infekciám. Nadmerne zväčšené však presahujú nadmerne veľké pysky, ktoré ich za normálnych okolností chránia. Často potom trením o spodné prádlo a vysušovaním vznikajú na nich drobné ranky, ktoré sú naopak zdrojom opakovaných a ťažko liečiteľných infekcií a výtokov. Nezriedka podobné problémy alebo asymetrie vznikajú aj popôrodne.

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky