KOREKCIA VIEČOK - BLEFAROPLASTIKA
Zákroky
Korekcia viečok - Blefaroplastika
Korekcia viečok ovplyvňuje previs tkanív horných viečok a opuchnuté vačky a ochabnuté tkanivá pod očami odstránením nadbytku tuku, kože a svalu. Veľmi často býva padanie viečok u starších pacientov kombinované s poklesom obočia, kde si skorigovanie takéhoto stavu si vyžaduje kombináciu operačných výkonov.
Komu je blepharoplastika určená?
Estetickú operáciu očných viečok podstupujú najčastejšie ženy, ktoré s pribúdajúcim vekom môžu prvé viditeľné prejavy starnutia zbadať na tvári a to konkrétne v najcitlivejšej a esteticky veľmi významnej partii okolo očí. Práve očné viečka sú funkčne aj mimicky počas života veľmi exponované a preto sa korekčné zásahy často týkajú práve ich.
Mezonite sú flexibilné, poskytujú dlhotrvajúci účinok na dobu 1,5- 2 roky a môžu sa aplikovať aj u ľudí s tenkou a veľmi jemnou pokožkou, pretože nepresvitajú.
Kedy sa rozhodnúť pre plastickú operáciu viečok?
Vekový limit je individuálny, ale vzhľadom na elasticitu kože viečok sa táto operácia vykonáva vo veku do 30 rokov veľmi zriedka.
Oko je v lebke uložené vo vankúšoch tukových zŕn, ktoré majú jemné púzdra. Tieto púzdra strácajú časom svoju pevnosť a tukové váčky sa začnú pretláčať do podkožia očného viečka. Dôsledkom sú estetické nedostatky – váčky. U horných viečok, kde je rozsah pohybu kože väčší, vznikajú starnutím veľké kožné nadbytky. Tieto zmeny môžu byť samozrejme ovplyvnené aj inými faktormi ako je dedičnosť, typ kože, životospráva, alergie, choroby a podobne. Nejde len o chybu estetického charakteru, ale aj funkčného, ktorý vyvoláva pocit únavy, bolestivosť očí, slzenie, zhoršovanie videnia či bolesť hlavy.
K samotnému zákroku dochádza po podrobnej konzultácii s lekárom.
- korekcia horných viečok
- korekcia dolných viečok
- odstránenie tukových váčkov
Vrásky, nadbytok kože či tukové vačky sa operujú v záhybe na horných a tesne pod okrajom dolných viečok. Celý zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii.
Dočasný diskomfort, pocit napätia v oblasti viečok, opuch, hematómy. Nadmerné slzenie alebo citlivosť na svetlo možno očakávať v prvých týždňoch po zákroku. Dočasná suchosť, pálenie alebo svrbenie očí sa môže tiež objaviť, ale tieto vedľajšie účinky sú zriedkavé.
Dočasne rozmazané alebo dvojité videnie, infekcia, krvácanie, opuch v kútikoch oka, suché oči, formovanie mílií, ľahká asymetria v hojení alebo jazvení, obtiažne kompletné zatváranie očí /ktoré je zriedkavo trvalé/ a znížená pozícia dolného viečka, ktorá si môže vyžadovať ďalší zákrok. Trvalá strata zraku je rizikom, ale je extrémne vzácna.
Pacient môže začať čítať po 2-3 dňoch a môže očakávať návrat do práce približne po 5-10 dňoch. Používanie kontaktných šošoviekje možné po 2 týždňoch /po zhodnotení stavu lekárom/. Namáhavé aktivity sú možné po 3 týždňoch. Hematómy a opuch by mal ustúpiť po niekoľkých týždňoch.
Informácie o zákroku
Hospitalizácia: nie
Anestéza: individuálne
Zotavenie: 5 - 10 dní
Dĺžka zákroku: približne 2 hodiny
Objednajte sa na konzultáciu
Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.