Prišli ste o zubné benefity zo zdravotných poisťovní? S nami nie!

Dostaňte 150€ ročne na zubné ošetrenia! Viac informácii v aktuálnych akciách nižšie.

OBJEDNAJTE sa cez objednávkový formulár -  REZERVUJTE TERMÍN NA WEBE
 

Korekcia nosa – Rinoplastika

od 1880
Rhinoplastika (Korekcia nosa) je jednou z troch najčastejších operácií tváre. Chirurgická úprava nosa nie je len estetickým zákrokom, ale zlepšuje aj jednu z funkcií tohto orgánu – dýchanie. Estetický ako aj funkčný význam operácie výrazne zlepšuje psychický stav pacienta, zbavuje ho komplexov a prispieva k jeho telesnej aj duševnej harmónii. Operácia nosa patrí k trom najčastejším tvárovým estetickým operáciám, pretože práve nos podstatne ovplyvňuje výzor človeka. Veľmi často býva padanie viečok u starších pacientov kombinované s poklesom obočia, kde si skorigovanie takéhoto stavu si vyžaduje kombináciu operačných výkonov.

Rezervujte si termín konzultácie

Modeluje nos redukovaním alebo zvačšovaním veľkosti, odstraňovaním hrboľov, zmenou tvaru špičky alebo chrbta nosa, zúžením priemeru a uhlu medzi nosom a hornou perou. Plastická operácia nosa môže tiež odstrániť dýchacie obtiaže ak je kombinovaná s operáciou nosovej prepážky. Zákrok môže byť výkonaný prístupom vo vnútri nosa, alebo otvoreným spôsobom, kedy ostáva drobná jazvička na kolumele nosa. Podľa typu operácie sa používa lokálna alebo celková anastéza. Nekomplikovaná rhinoplastika je ambulantný zákrok. Po rozsiahlejších zákrokoch je vhodná hospitalizácia.

Kedy sa rozhodnúť pre úpravu nosa?

Optimálne vekové rozhranie pre výkon rhinoplastiky je od ukončenia puberty. Horná veková hranica je však individuálna a závisí najmä od dobrého zdravotného stavu pacienta, ktorý je základným predpokladom pri vykonaní takéhoto chirurgického zákroku.


INÉ DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Pred vykonaním zákroku pacient prejde podrobnou konzultáciu s lekárom, pri ktorej ozrejmí nielen problémy týkajúce sa nosa a dýchania ale aj psychické dôvody, pre ktoré chce zákrok podstúpiť. Lekár následne zhodnotí tvar či prípadné deformácie nosa, dýchanie, typ tkaniva, kostru nosa, charakter kože a podobne. Lekár vysvetlí pacientovi problematiku operácie a jej plán.

Dĺžka:
Operačný výkon trvá približne hodinu a viac v závislosti od jeho rozsahu.

Možné vedľajšie účinky:
Dočasný opuch, hematómy okolo očí a/alebo nosa, drobné krvácanie z nosa bezprostredne po zákroku a pocit upchania nosa.

Možné komplikácie:
Infekcia, asymetria, neuspokojivý tvar nosa a nekompletné zlepšenie, ktoré si vyžaduje dodatočný zákrok.

Rekonvalescencia:
Pacient sa môže vrátiť do práce po 2 týždňoch. Namáhavejšie aktivity sa môžu vykonávať po dvoch až 3 týždňoch. Pacient by sa mal vyhýbať akejkoľvek aktivite, ktorá by mohla poškodiť nos alebo sa výrazne opáliť počas najmenej 8 týždňov. Použitie ochranných filtrov proti UVA a UVB žiareniu je vhodné.

Výsledky:
Definitívny výsledok hojenia sa môže dosiahnuť až za 1 rok niekedy i dlhšie. Nos je časťou tela, ktorej trvá najdlhšie, kým dosiahne definitívny vzhľad po estetických plastickochirurgických výkonoch. Je to pre čas potrebný na znovuobnovenie lymfatickej drenáže, ktorá je zodpovedná za odoznenie opuchu. Výsledky sú potom trvalé.
 

Rezervujte si termín konzultácie

KDE NÁS NÁJDETE?

Einsteinova 785101 BratislavaBudova Relaxx centra 1. poschodie
+421268230911interklinik@interklinik.skPon – Štv: 7:00 – 17:30
Pia: 7:00 – 15:00
NAVIGOVAŤšípka