KOREKCIA NOSA - RINOPLASTIKA

Zákroky

Korekcia nosa - Rinoplastika

Korekcia nosa je jednou z troch najčastejších operácií tváre. Chirurgická úprava nosa nie je len estetickým zákrokom, ale zlepšuje aj jednu z funkcií tohto orgánu – dýchanie. Estetický ako aj funkčný význam operácie výrazne zlepšuje psychický stav pacienta, zbavuje ho komplexov a prispieva k jeho telesnej aj duševnej harmónii. 

Táto operácia patrí k trom najčastejším tvárovým estetickým operáciám, pretože práve nos podstatne ovplyvňuje výzor človeka.nivá pod očami odstránením nadbytku tuku, kože a svalu. Veľmi často býva padanie viečok u starších pacientov kombinované s poklesom obočia, kde si skorigovanie takéhoto stavu si vyžaduje kombináciu operačných výkonov.

O výkone

Modeluje nos redukovaním alebo zvačšovaním veľkosti, odstraňovaním hrboľov, zmenou tvaru špičky alebo chrbta nosa, zúžením priemeru a uhlu medzi nosom a hornou perou. Tento výkon môže tiež odstrániť dýchacie obtiaže ak je kombinovaný s operáciou nosovej prepážky. Zákrok môže byť výkonaný prístupom vo vnútri nosa, alebo otvoreným spôsobom, kedy ostáva drobná jazvička na kolumele nosa. Podľa typu operácie sa používa lokálna alebo celková anastéza. Nekomplikovaná rhinoplastika je ambulantný zákrok. Po rozsiahlejších zákrokoch je vhodná hospitalizácia.

Kedy sa rozhodnúť pre úpravu nosa?

Optimálne vekové rozhranie pre výkon rhinoplastiky je od ukončenia puberty. Horná veková hranica je však individuálna a závisí najmä od dobrého zdravotného stavu pacienta, ktorý je základným predpokladom pri vykonaní takéhoto chirurgického zákroku.

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky