Intímny balík - pohlavné choroby

Výkony

Intímny balík - pohlavné choroby

Zabezpečte si pokojný spánok s našim intímnym balíčkom na testovanie pohlavných chorôb! Ochráňte svoje zdravie a svojho partnera diskrétne vďaka rýchlym a spoľahlivým testom. Objednajte sa ešte dnes.

Objednajte sa na odber

  Odbery krvi

  Hepatitída C
  anti HCV IgG

  Vírus hepatitídy C (HCV) je RNA vírus Flaviviridae a je pôvodca infekčnej vírusovej hepatitídy C, ktorá sa prenáša krvou najmä pri sexuálnom styku, z matky na plod, kontaminovanou ihlou – i.v. narkomani, tetovanie, dialýza, a mikroparenterálne kontaminovanými predmetmi v domácnosti. Ide o chronické ochorenie, kde takmer 70% akútnych infekcií prebieha bez príznakov, a ktoré vedie k poškodeniu až cirhóze pečene. Približne 3% svetovej populácie sú infikované HCV. Inkubačná doba je 2-26 týždňov.

  Syfilis
  Rýchla reagínová reakcia (Rapid Plasma Reagin) – RRR; Protilátky proti Treponema pallidum

  BWR je skratka Bordetovej-Wassermannovej reakcie, klasickej sérologickej reakcie, ktorá sa v minulosti používala na skríning syfilisu. Syfilis/lues je chronické multiorgánové pohlavne prenosné ochorenie, ktoré vyvoláva anaeróbna gramnegatívna špirálovitá baktéria z kmeňa spirochét Treponema pallidum. Syfilis spolu s kvapavkou patrí medzi časté pohlavné ochorenie.

  Podľa usmernenia WHO sa v diagnostike využíva kombinácia netreponémových a treponémových testov. RRR (Rapid Plasma Reagin) je skríningový netreponémový test a jeho hodnotenie je semikvantitatívne. Existuje možnosť falošne pozitívnej reakcie (napr. kolagenózy, chronické infekcie, gravidita). Protilátky proti Treponema pallidum sa tvoria ako odpoveď organizmu na vniknutie baktérií. Vzorky s pozitívnym výsledkom je potrebné potvrdiť špecifickým testom. Stanovenie špecifických protilátok patrí medzi treponémové testy. Ochorenie je ľahko liečiteľné, avšak pri zanedbaní liečby môže viesť k závažným orgánovým komplikáciám a postihnutiu nervového i srdcovo-cievneho systému. Prebieha v 4 štádiách, z ktorých prvé dve sú infekčné. Inkubačná doba je 9-90 dní od pohlavného styku po vznik primárnej lézie, a 6 týždňov od vzniku primárnej lézie po objavenie sa exantému. Protilátky v sére sa dajú stanoviť po 2-3 týždňoch od vzniku ochorenia. Prekonaná infekcia nezanecháva imunitu.

  AIDS
  Anti HIV 1/2, p24 HIV antigén

  Test, ktorý vám môže zachrániť život. Potrebujete rýchlo vedieť na čom ste? Súčasná diagnostika výhodne kombinuje protilátky v skríningovom teste tak, aby zachytila ich prítomnosť v akomkoľvek štádiu infekcie.

  Týka sa ma to?

  • Mali ste nechránený pohlavný styk?
  • Akonáhle začnete sexuálne žiť, týka sa vás to. Nikdy nepoznáte na 100% sexuálnu minulosť vášho partnera.
  • Vírus HIV sa môže preniesť akýmkoľvek sexuálnym stykom, aj orálnym, či análnym, kde je vyššie riziko poranenia a tým pádom aj kontaktu s krvou.
  • Za ohrozenejšie skupiny sú považovaní nielen ľudia, ktorí striedajú viac sexuálnych partnerov, ale aj cestovatelia, zdravotníci, kaderníci/barberi, alebo napríklad policajti.
  • Vírus HIV sa prenáša infikovanými telesnými tekutinami – krvou a krvnými derivátmi (vnútrožilové užívanie drog, tetovanie, piercing, akupunktúra), sexuálnym stykom, ale aj pri pôrode z matky na dieťa.
  • Inkubačná doba je 2-4 týždne
  Chlamydia trachomatis
  Protilátky proti Chlamydia trachomatis v triede IgM, IgA a IgG

  Nebezpečné a pritom tak rozšírené chlamýdie môžu spôsobiť veľmi závažné zdravotné problémy. Dokonca aj neplodnosť. Problémom je, že u viac ako 50% ľudí sa neprejavujú takmer žiadne príznaky. Nenechávajte to na náhodu! Poistite si svoje zdravie týmto testom. Pre neho aj pre ňu.

  Týka sa ma to?
  • Spozorovali ste výtok z pohlavných orgánov?
  • Máte bolesti v podbrušku alebo pri sexuálnom styku?
  • Chlamýdiové infekcie sú sprevádzané aj krvácaním mimo cyklu u žien alebo bolesťami semenníkov u mužov, ako aj rôznymi infekciami pohlavných orgánov
  • Pociťujete únavu a bolesti kĺbov? Alebo dokonca zápal očných spojiviek? Viete, že chlamýdia je prenosná z pohlavných orgánov aj do očí?
  • Pociťujete pálenie pri močení alebo svrbenie pohlavných orgánov?
  • Chlamýdia trachomatis je parazit žijúci vnútri buniek a prenáša sa pohlavným stykom s nakazeným partnerom a to aj pri orálnom alebo análnom styku.
  • Praktizujete sex bez ochrany?
  • Mnoho nakazených nemá žiadne príznaky (až 80% žien a 50% mužov), čo uľahčuje ďalší prenos infekcie. Preto je veľmi dôležitá diagnostika aj v rámci prevencie pre všetkých ľudí, ktorým záleží na ich zdraví a chcú mať istotu.
  • Viete, že neliečená chlamýdiová infekcia môže mať za následok napríklad endometriózu, poškodenie krčka maternice, alebo dokonca neplodnosť a rôzne ďalšie závažné komplikácie, no je možné vyliečiť ju antibiotikami?
  • Chlamýdie sú v európskej sexuálne aktívnej populácii 4x častejšie ako kvapavka a 30 x častejšie ako syfilis

  Kultivácie pošva+cervix

  Aerobna, anaerobna, Gardnerella vaginalis, mykologia
  Vyšetrenie na skupinu aerobných i anaerobných baktérií, Gardnerellu vaginalis a mykotické infekcie.
  Ureoplazmy/mykoplazmy
  Ureaplasma urealyticum a Ureaplasma parvum Tieto baktérie žijú v pošve, krčku maternice a močovej trubici zdravých žien aj mužov. Vo väčšine prípadov nespôsobujú žiadne zdravotné problémy, no v prípade oslabenej imunity môžu spôsobiť zápal močovej trubice.  Ureaplasma sa prenáša pohlavným stykom s infikovaným jedincom. Môže sa tiež šíriť z infikovanej tehotnej matky na dieťa ešte pred narodením, alebo počas pôrodu. U novorodenca môžu zapríčiniť nízku pôrodnú hmotnosť, prítomnosť baktérii v krvi, alebo zápal pľúc. Medzi príznaky, ktoré sa vyskytujú u žien s ureaplasmovou infekciou patrí:
  • pálenie pri močení,
  • bolesť v oblasti brucha,
  • zapáchajúci výtok.
  Mycoplasma genitalium
  je baktéria spôsobujúca sexuálne prenosné choroby. Okrem prenosu pohlavným stykom sa prenáša aj cez infikovanú tekutinu prstami alebo sexuálnymi hračkami. Ak sa infekcia spôsobená týmto druhom mykoplazmy nelieči, môže spôsobovať vážne komplikácie u mužov aj u žien. Medzi komplikácie, spôsobené neliečenou infekciou mycoplasma genitalium patrí:
  • oslabenie imunitného systému do takej miery, že infikovaná osoba bude náchylnejšia na iné infekcie,
  • zvýšené riziko neplodnosti,
  • zvýšené riziko mimomaternicového tehotenstva,
  • zápal močovej trubice,
  • zápal krčka maternice,
  • zápalové ochorenie panvy.
  Všeobecne je väčšina prípadov infekcie týmto druhom mykoplazmy bez príznakov. Ak sa príznaky objavia, sú väčšinou nešpecifické a ľahko sa mýlia s inými sexuálne prenosnými chorobami, ako sú chlamýdie a kvapavka. Mykoplazmu možno zistiť až u 30% žien s príznakmi zápalu alebo infekcie krčka maternice. Príznaky sa tiež môžu u mužov a žien mierne líšiť. Medzi príznaky vyskytujúce sa u žien patrí :
  • vaginálne svrbenie,
  • pálenie pri močení,
  • bolesť pri pohlavnom styku,
  • krvácanie medzi menštruáciami alebo po sexe,
  • zapáchajúci vaginálny výtok.
  Chlamýdie
  Pôvodcom chlamýdiovej infekcie je baktéria Chlamydia Trachomatis, ktorá vyvoláva infekcie v oblasti močovo-genitálneho systému. Chlamýdiová infekcia je jednou z najčastejších pohlavne prenosných ochorení. Infekcia často ostáva neliečená a spôsobuje napríklad poruchy plodnosti. U žien prítomnosť baktérie môže spôsobovať hlienovitý výtok z pošvy, prípadne časté zápaly v malej panve. Objaviť sa môžu problémy pri močení, pálenie a svrbenie.
  Trichomonas vaginalis
  Pôvodcom choroby je bičíkovec Trichomonas vaginalis. Trichomoniáza postihuje prevažne pohlavné ústroje, niekedy však môže osídliť aj močovú trubicu, konečník, alebo cez pošvu prejsť na krčok maternice až do jej dutiny. Trichomoniáza ostáva veľmi dlho neodhalená, pretože vo väčšine prípadov (najmä u mužov) nespôsobuje žiadne viditeľné príznaky. Môže sa objaviť svrbenie, bolesť či pálenie pri močení, prípadne spenený výtok z pošvy.
  Kvapavka – Neisseria gonorrhoeae
  Táto choroba je bakteriálneho pôvodu, pričom jej pomenovanie vychádza aj z najtypickejšieho prejavu. Ochorenie sa prenáša všetkými typmi pohlavného styku vrátane análneho a orálneho. Kvapavka je spôsobená bakteriálnou infekciou Neisseria gonorrhoeae, čo je baktéria infikujúca epitel močovej trubice alebo hrdla maternice a spôsobujúca hnisavý zápal To, aké má kvapavka symptómy u mužov a žien, závisí primárne od jej priebehu:
  • ak ide o infikovanie u mužov, na úvod prichádza k páleniu v močovej rúre, neskôr sa objaví aj zápal vonkajšieho otvoru a ako reakcia na zápal výtok hnisu 
  • neskôr sa zapáli prostata, nadsemenníky a semenníky nastane chronické štádium u žien môže byť priebeh choroby asymptomatický, ak sa príznaky objavia, najčastejšie napadnú rodidlá a dostaví sa výtok z krčka maternice, iné prejavy sú zriedkavé 
  • aj u žien môže infekcia prejsť ďalej, konkrétne do maternice, vajíčkovodov a vaječníkov, pričom v prípade neliečenia prechádza až do chronického štádia
  Human Papilloma Virus – HPV – odber/ster z krčka maternice
  HPV je označenie pre ľudský papillomavírus, čo je vírus prenosný pohlavným stykom a spôsobujúci viaceré ochorenia v organizme. Genitálny HPV vírus napáda pohlavnú sústavu, či už jej vonkajšie časti alebo tie vnútorné, pričom výsledkom infekcie sú napríklad genitálne bradavice na intímnych miestach u mužov a karcinóm hrdla maternice u žien. HPV infekcia je pohlavne prenosná infekcia, ktorá môže viesť u mužov aj žien k vážnym ochoreniam reprodukčnej sústavy. Vírus, ktorý infekciu spôsobuje, je vysoko nákazlivý a v mnohých prípadoch nemá dlhú dobu vonkajšie prejavy, čo situáciu zhoršuje. HPV infekcia patrí v súčasnosti medzi najviac rozšírené a to hlavne v skupine mladých ľudí do 30 rokov, kde má tento vírus každý tretí človek. Najviac frekventovanými typmi vírusu sú typy 16 a 18, ktoré sú zodpovedné až v 99 % za vznik karcinómu krčka maternice. Zároveň ale môže prísť aj k vzniku nádorov na penise u mužov či v oblasti análneho otvoru.
  INTÍMNY BALÍK BASIC MEDIUM TOP
  Kultivácia (aeróbna, gardnerella, mykológia) x x x
  Anaeróbna kultivácia   x x
  Kultivácia na mykoplazmy /ureaplazma+mykoplazma/ x x x
  Kultivácia na kvapavku x x x
  Kultivácia na Trichomonas vaginalis x x x
  Kultivácie na Chlamýdia trachomatis x x x
  Anti Treponema pallidum – syfilis   x x
  Anti Chlamýdia trachomatis     x
  Anti HCV IgG – hepatitída     x
  Anti HIV 1/2 , p24 HIV Antigén – AIDS   x x
  HPV /Human papilloma virus/     x
   73,00 €  104,00 € 192,00 €

  Objednajte sa na odber

   Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

   Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

   Zákroky