ENDODONCIA

Zákroky

Endodoncia

Cena zákroku od: po konzultácii

Endodoncia – je časť stomatológie, ktorá sa zaoberá ošetrením dreňovej dutiny zubov a koreňových kanálikov. Jedná sa o jednu z najzaujímavejších častí stomatológie, ktorá je neskutočne náročná na techniku, ale aj na čas.

Pri každom endodontickom ošetrení používame Kofferdam (špeciálna izolačná blana, ktorá nám pomáha izolovať ošetrovaný zub od okolitého prostredia dutiny ústnej). Použitie Kofferdamu je napr. v U.S.A. pri endodontickom ošetrení povinné. Kofferdam má tú výhodu, že pacient nemusí mať počas zákroku v ústach odsávač slín, može si voľne prehĺtať a navyše eliminujeme ním možnosť vyliatia sa dezinfekčných roztokov zo zuba do dutiny ústnej, ako aj možnosť prehltnutia niektorého z nástrojov, ktoré sa pri endodoncii používajú.

Samozrejmosťou u nás je použitie apexlokátoru – elektrický prístroj, ktorý meria presnú dĺžku nami ošetrovaného koreňového kanálika. V našej praxi používame najmodernejšie prístroje, ktoré v sebe spájajú apexlokátor a rotačný prístroj na opracovanie koreňových kanálikov. Tento prístroj zaručuje, že inštrument, ktorým opracovávame samotný koreňový kanálik nikdy neprenikne cez koniec koreňového kanálika do okolitej kosti – čo je pri endoncii mimoriadne dôležité.

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky