DENTALGEN®

Výkony

DentalGen®

Parodontitída je chronické zápalové ochorenie a až 98% dospelého obyvateľstva trpí viac alebo menej pokročilou formou zápalu ďasien, resp. celého parodontu. Zápal prebieha priamo v ďasne a v priestore medzi nim a zubom v tzv. parodontálnom vačku. Príčinou zápalu ďasien sú parodontálne anaeróbne a fakultativne anaeróbne mikroorganizmy, ktoré sú súčasťou mikrobiálneho povlaku na zuboch a ďasnách. Baktérie, ktoré spôsobujú zápal ďasien, obsahujú tzv. endotoxíny (lipopolysacharidy), ktoré provokujú imunitnú odpoveď organizmu a látky, ktoré regulujú obranu (prostaglandín, PGE₂, interleukin, IL-1β, tumor-nekrozujúci faktor α).

Následkom toho, že zápal prebieha na obrovskej ploche, mediátory zápalu sa dostávajú dlhodobo a vo vysokých dávkach krvným obehom do celého organizmu. Môžu ovplyvňovať aterosklerotické ochorenie ciev, poškodzujú vnútornú výstelku artérií (intima), a tým uľahčujú usadzovanie cholesterolu a adhéziu trombocytov.

Agresívnu imunitnú odpoveď spôsobuje porucha funkcie imunitného systému, asociovaná s prítomnosťou DNA varianty interleukínu 1 (pozostáva z molekúl IL-1A a IL-1B), konkrétne IL-1A (c.-949C>T, resp. -889C>T) a IL-1B (c.315C>T, p.Phe105=, resp. +3954C>T) spolu s genotypom/serotypom HLA-DR4, ktorý je kódovaný DRB1*04 alelou.

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky