BOTOX

Zákroky

Botox

Botulotoxín (toxín clostridium botulinum A) je látka schopná uvoľňovať svalové stiahnutia. Ide o lokálne dlhodobo účinné myorelaxans využívané od 19. storočia. Na tvári dokáže zmierniť až zamedziť zvýšenú mimickú aktivitu a tým vyhladiť mimické vrásky

Botulotoxín sa využíva najmä na odstránenie „vrásky hnevu“ (glabella), vodorovných vrások na čele, vejárikov pri očných kútikoch , či vrások v okolí hornej a dolnej pery. Využíva sa aj profylakticky na zamedzenie vzniku týchto vrások.

Zákrok prebieha pomerne rýchlo, niekoľkými vpichmi – podľa lokalizácie a typu vrások. Bolestivosť sa obmedzuje na pocit jemného vpichu. Po aplikácii je odporúčané intenzívne využívať mimiku ošetrenej oblasti, 3-4 hodiny zostať vo vzpriamenej polohe, t.j. neľahnúť si na chrbát ani na brucho, nepredkláňať sa. Jemné začervenanie či drobné modrinky po vpichoch ustupujú do 48 hodín.

Nástup účinku a jeho trvanie je individuálne. Závisí od intenzity stiahnutia mimického svalu, od rýchlosti odbúravania účinnej látky a od rýchlosti regenerácie nervových zakončení vo svale.

Informácie o zákroku

Trvanie zákroku: 20-30 minút

Do spoločnosi môžete ísť: na druhý deň po zákroku

Práceneschopnosť: 0 dní

Športovať môžete: o 2-3 dni

Výsledok sa dostaví: ihneď

Efekt trvá: niekoľko mesiacov

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky