Stomatológia

S nami máte vždy dôvod na úsmev

Na prvej návšteve kompletne vyšetríme váš chrup a ďasná, vypočujeme vaše želania a prídeme s najlepším možným riešením.

Dentálna hygiena

Pravidelné intenzívne odstraňovanie zubného kameňa a povlakov zabezpečuje základ k prevencii pred zubným kazom, parodontózou a sfarbovaním zubov. Pri vyšetrení sa zistia aj najmenšie poškodenia skloviny, odstraňuje sa zubný povlak a zubný kameň, profesionálne sa leští povrch skloviny.

Zubné implantáty

V prípade chýbajúcich – vytrhnutých zubov je potrebné ich proteticky nahradiť. Náhrada je často nevyhnutná nielen z estetických dôvodov, ale existuje aj funkčná potreba.

Cerekové výplne (onlay, inlay)

Cerec je prístroj, ktorý nám umožňuje priamo v ambulancii v priebehu jedného dňa vyhotoviť estetickú rekonštrukciu na deštruovaný zub. K veľkým deštrukciám može dôjsť v dôsledku kazu, alebo odvŕtania rozsiahlej amalgámovej výplne alebo odlomenia veľkej časti mŕtveho zuba. Ošetrovaný zub nascanujeme a cerec fréza nám do hodiny vyfrézuje chýbajúce časti zuba z keramiky. Následne takúto keramickú výplň alebo korunku nalepíme na ošetrovaný  zub. 

Celokeramické fazety

Celokeramické fazety sa používajú najmä z estetického hľadiska. Tieto ultratenké fazety sa používajú najmä na prekrytie neestetického postavenia zubov, pri zafarbení alebo výrazných medzerách.

Extrakcia osmičiek

Extrakcia zuba múdrosti  je ošetrenie, ktoré sa vykonáva najmä preto, lebo zuby múdrosti sú často veľmi ťažko čistiteľné a kazia sa, nevyrastú dostatočne a správnym smerom a môžu tlačiť na zuby pred nimi a kriviť ich. Niektorí pacienti nemajú založene zuby múdrosti, čo vôbec neprekáža, nakoľko hryzenie a jedenie je dostatočne aj bez nich. Pokial osmička nespôsobuje žiadne ťažkosti a je zdravá, nie je potrebné ju vybrať. Dôležitá je ale pravidelná rtg kontrola, pretože na takom zubnom snímku môže zubný lekár vidieť aj koreň zuba a okolité štruktúry. Ak je extrakcia indikovaná, niekedy je vhodné si urobiť aj CT vyšetrenie. Samotná extrakcia je spravidla bezbolestná, pacient cíti len tlak. Hojenie po zákroku môže prebiehať úplne bezpríznakovo, no niekedy môžu nastať aj komplikácie. 

Kompozitné výplne

Biele kompozitné výplne sú estetické výplne vo farbe zuba, vyrobené z dentálnej živice a plniva. Po odvŕtaní a adhezívnej príprave poškodenej časti zuba sa kompozitná výplň chemicky viaže so zubnými tkanivami. Výplň sa vytvára po vrstvách. Vrstvením sa znižuje vnútorné pnutie, ktoré vzniká v dôsledku polymerizačnej kontrakcie. Trvácnosť kompozitnej výplne závisí najmä od rozsahu výplne a veľkosti žuvacieho tlaku, ktorý na zub s výplňou pôsobí. Kompozitná výplň je vhodným materiálom na menšie opravy a pri rozsiahlejších opravách sú indikované výplne keramické.

Aktuálne sme pre vás pripravili

Niektorí ľudia mali to šťastie narodiť sa s prirodzene bielim chrupom. Iní si k tomu musia trošku dopomôcť. Postupom času farba zubov prirodzene tmavne a mení sa a preto je v poriadku, že ich chce mať väčšina z nás biele ako perličky.

Matka príroda nás nie vždy obdarí tým, po čom túžime, a tak vyhľadávame možnosti, ktoré nám v dnešnej dobe ponúka estetická medicína. Aj vďaka nej dnes môže mať plné a prirodzene vyzerajúce pery každá z nás.

Každé telo potrebuje regeneráciu. Po namáhavom dni, týždni, prípadne po zákroku na niektorom z oddelení INTERKLINIK. Dokonalé uvoľnenie, znovuzískanie rovnováhy a harmónie – to všetko Vám ponúka relaxačné zariadenie SPAKLINIK.

Objednajte si konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Pozrite si naše hodnotenia

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.