OPERÁCIA TŔPNUTIA RUKY

Zákroky

Operácia tŕpnutia ruky

Zákrok len v miestnom znecitlivení

Čo je syndróm karpálneho kanála?

Syndróm karpálneho kanála vzniká pri nadmernom tlaku na nervus medianus v oblasti zápästia. Nervus medianus je nerv ktorý je okrem iného zodpovedný za správnu citlivosť palca, II, III a polovice IV prsta. Priestor v oblasti zápästia, cez ktorý prechádza tento nerv sa volá karpálny kanál. Okrev nervu ním prechádza 9 šliach. Pri zúžení tohoto priestoru, alebo zvýšení tlaku v tomto priestore vzniká tlak na nerv čo sa prejavuje brnením prstov, stratou citlivosti prstov a tiež bolesťami ruky, predlaktia alebo aj ramena.

Čo spôsobuje syndróm karpálneho kanála?

Väčšinou príčina nie je známa. Zvýšený tlak na nervus medianus môže vzniknúť pri opuchu obalov šliach ohýbačov ktorý voláme tenosynovitída, pri posune kostí, zlomeninách, artritíde. Vzniká tiež pri zadržiavaní tekutín počas tehotenstva, a často ustúpi po pôrode. Pri ochoreniach štítnej žlazy, reumetoidnej artritíde, cukrovke tiež môže vzniknúť syndróm karpálbeho kanála. Tiež často vzniká kombináciou príčin.

Objednajte sa na konzultáciu

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK SERVICES s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti INTERKLINIK. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti INTERKLINIK. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

    Zobraziť profil INTERKLINIK, s.r.o.

    Zákroky