Leto sa pomaly vytráca a počasie sa začína ochladzovať, preto je čas vyhrabať zo šatníka teplejšie oblečenie a pripraviť sa na krásne jesenné počasie. Jeseň je ideálny čas na kozmetické ošetrenia alebo tiež estetické ošetrenia po vystavovaní pleti slnku. To môže totiž počas letných mesiacov urýchliť viditeľné známky starnutia. Vystavenie UVA a UVB lúčom prispieva k tvorbe jemných liniek a vrások v dôsledku zníženej elasticity a zhoršenia celkového stavu pokožky, ako aj pigmentácie. Samozrejme náročný je aj prechod medzi ročnými obdobiami - suchší vzduch, silnejší vietor a nižšie teploty z nej vyčerpajú vlhkosť a žiarivosť rýchlejšie, ako ju získala v lete. Aká má byť starostlivosť o pleť na jeseň?

Prečo je teda jeseň takým skvelým obdobím na estetické ošetrenia?

Mnohé ošetrenia si vyžadujú, aby ste sa v dňoch alebo týždňoch nasledujúcich po ošetrení vyhýbali intenzívnemu teplu a/alebo slnečnému žiareniu, pre zlepšenie účinnosti zákroku ale tiež môže byť slnko kontraindikáciou.

Aké sú hity a o čo doplniť našu starostlivosť o pleť na jeseň?  

Profhilo! Letná láska, ktorá s letom nekončí

Táto novinka na trhu stojí za pozornosť, Profhilo je skvelé ošetrenie, ktoré pomáha omladiť a pozdvihnúť unavenú, mdlú pleť a pomáha vyhladiť jemné vrásky. Ošetrenie je založené na patentovanej technológii IBSA. Používa stabilné hybridné kooperatívne komplexy kyseliny hyalurónovej s vysokou a nízkou molekulovou hmotnosťou. Táto technológia umožnila uviesť na trh jedinečnú koncentráciu kyseliny hyalurónovej. Tieto hybridné kooperatívne komplexy vytvárajú dvojitý účinok vďaka pomalému a dlhodobému uvoľňovaniu kyseliny hyalurónovej. Profhilo sa aplikuje najčastejšie na tvár a krk, ale Profhilo body sa dá efektívne využiť na omladenie dekoltu, paží, kolien a rúk.

V žiari laserových ošetrení!

Najnovším miláčikom medzi našimi laserovými ošetreniami je ClearLIGHT™ SKIN TREATMENT. Ošetrenie rieši jemné cievky na tvári, pokožku poškodenú slnkom, hyperpigmentácie a mnoho ďalších kožných problémov. Okrem toho týmto laserom vieme liečiť akné alebo efektívne odstrániť nežiadúce ochlpenie na tele.

Hifu pen - neinvazívny lifting tváre (ultherapia) bez ihiel

Ošetrenie tváre HIFU PEN je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí chcú dosiahnuť viditeľné výsledky bez invazívneho zásahu. Využíva ultrazvukovú energiu zameranú na tkanivo pod povrchom pokožky. Nedochádza teda k poškodeniu vrchných vrstiev pokožky. Ultrazvuková energia rýchlo zahrieva kožné tkanivo a vytvára riadené bunkové poškodenie. Toto poškodenie stimuluje bunky k produkcii väčšieho množstva kolagénu a podporuje proces obnovy pokožky. Ošetrenie tváre HIFU PEN vytvaruje kontúry tváre, odstraňuje dvojitú bradu a podporuje boj pleti so starnutím. Obnovuje však aj štruktúru pleti, rieši pleťové škvrny, veľké póry, akné, pupienky... Aktivuje prirodzené procesy vašej pleti, poskytuje jej celkovú obnovu, a pomáha jej s bojom proti starnutiu. Prirodzene prebudí vašu pokožku, aby pracovala a produkovala kolagén.

Nie je peeling ako peeling

Či už chcete omladiť svoju pleť, alebo chcete zvrátiť prvé známky starnutia, naši pacienti nedajú dopustiť na chemický peeling. Vzhľadom na obdobie návratu do školy a kancelárie, nabitý program a viac času stráveného v interiéri pokožka pravdepodobne vidí oveľa menej svetla ako v lete. Počas leta je tiež pokožka citlivejšia a náchylnejšia na spálenie - preto je jeseň skvelým obdobím práve na toto ošetrenie! Chemický peeling odstráni vrchné odumreté alebo poškodené vrstvy pokožky a odhalí sviežu, mladistvú pleť. Chemický peeling dokáže byť nápomocný pri liečbe akné, nerovnomernej štruktúre pleti, uvoľnenie pórov, zjemňuje jemné vrásky, napomáha pri vyrovnávaní tónu pleti a mnoho ďalších účinkov. Vyžaduje sa značný časový prestoj vrátane pobytu mimo slnka počas stanoveného obdobia.

La dolce vita

Leto patrí dobrému jedlu a nápojom. Naše telo má dobrú pamäť a všetko ukladá. Takže všetci to poznáme od septembra je vo fitness centre trojnásobok ľudí. Avšak ani diéty alebo pravidelné cvičenie niekedy nestačia na vytvarovanie postavy a už vôbec nie na odstránenie celulitídy. LPG, známa aj ako Endermologie alebo LipoMassage, je obľúbené ošetrenie, ktorému dávajú prednosť muži aj ženy, aby si vytvarovali telo bez chirurgického zákroku.Neinvazívne a bezbolestné ošetrenie rozbíja celulitídu v tele, vyhladzuje tukové zásoby a zbavuje telo jamiek a nežiaducich kriviek. LPG vám môže pomôcť: rýchlejšie zhodiť tuk rozbitím tuku a odvodnením, zjemniť alebo časom úplne odstrániť celulitídu, zvýrazniť kontúry tela pre atraktívnejší tvar, vypnúť svaly a spevniť ochabnutú pokožku, čo vedie k celkovo hladšiemu vzhľadu, zmierniť svalové napätie, zlepšiť prietok krvi a lymfatickú drenáž, čo vedie k lepšiemu spánku a žiarivej pokožke.

Letmý dotyk pier

V neposlednom rade sú témou popraskané pery. Jesenné a chladné mesiace sú pre pery nepríjemné. Kombinácia studeného vzduchu, mrazivého vetra a zapnutého kúrenia nie je práve najlepším priateľom! Naše pery môžu na tento typ podnebia reagovať odlišne, pretože sú v skutočnosti iným typom pokožky ako zvyšok tváre a tela. Sú tenké a jemné, takže si vyžadujú viac starostlivosti. Ak chcete udržať svoje pery v špičkovej kondícii počas odporúčame hydratovať, balzamy na pery, peelingy či masky sú skvelým pomocníkom. Doprajte perám hydratáciu aj zvnútra vďaka aplikácii kyseliny hyalurónovej jemnými vpichmi. Zjemní pery a dodá im šťavnatý vzhľad.

Starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá. A nielen na jeseň. Neváhajte a rezervujte si svoj termín na svoje jesenné ošetrenie už teraz. Potešte telo aj dušu. Môžete tak urobiť prostredníctvom online formulára, telefonicky na čísle 02 68 23 0911 alebo mailom na interklinik@interklinik.sk.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.