JE MOŽNÉ NECHAŤ SA OPEROVAŤ AJ V LETE ?

Počas letného obdobia sa mnoho ľudí pýta, či je možné podstúpiť chirurgický zákrok. Je pravda, že letné mesiace môžu byť spojené s dovolenkami, plávaním a ďalšími vonkajšími aktivitami, no všetko závisí od disciplíny a dodržiavania starostlivosti po. Dávno už neplatí, že estetické ošetrenia či plastické operácie sa majú vykonávať len od jesene po jar. Ak operujeme napríklad v novembri, nemáme nikdy garanciu, že na konci mesiaca klient neodcestuje do teplých destinácií, kde je v tom čase extrémne horúco. Takže dôležitejšie ako ročné obdobie je, aby pacient mal po operácii dostatočný čas na zotavenie. Nepovažujeme ročné obdobie za rozhodujúci faktor pri realizácii plastických operácii a estetických zákrokov. Avšak vždy dôrazne upozorňujeme každého na dôležitosť dodržiavania pooperačnej disciplíny, čo zohráva najväčšiu rolu.

HORŠIE HOJENIE RÁN POČAS LETA?

Táto predstava nie je tak celkom pravdivá. Rany sa hoja rovnako v každom ročnom období, či už je leto, alebo zima. Jediné obmedzenie, ktoré súvisí s letom a rekonvalescenciou, spočíva v tom, že rany by sa nemali niekoľko mesiacov po operácii vystavovať priamemu slnečnému žiareniu, aby sa pekne zahojili. Ak by sme verili, že v lete sa neoperuje, tak by sme nemohli vysvetliť existenciu plastických chirurgických zákrokov v krajinách s tropickým podnebím, ako je napríklad Brazília. Práve táto krajina je známa tým, že sa tu vykonáva najviac plastických operácií na svete, keď to prepočítame na jedného obyvateľa. Taktiež čo ak je potrebné operácia zo zdravotných dôvodov?

KONZULTÁCIA

Najdôležitejším krokom je vždy konzultácia s lekárom. On jediný bude schopný posúdiť vašu zdravotnú situáciu a rozhodnúť o operácii. V závislosti od typu operácie a vašej individuálnej situácie môže lekár odporučiť čas, kedy je najvhodnejšie podstúpiť zákrok.

MUDr. Lukáš Šimko

KLIMATIZÁCIA HRÁ VEĽKÚ ROLU

Ak máte obavy z tepla počas vášho pobytu u nás, tak nemusíte! Naša sála aj izby sú plne klimatizované a náš starostlivý personál dokáže zabezpečiť pohodlie našich pacientov aj v letných mesiacoch

PRÍPRAVA NA OPERÁCIU

Je dôležité dodržiavať všetky pokyny pred operáciou. To zahŕňa správne stravovanie, vylúčenie určitých liekov a dodržiavanie postupov týkajúcich sa pitia a jedla pred samotným zákrokom. Aj keď je leto obdobím dovoleniek a slnečných dní, dôkladne si preštudujte pokyny od lekára a postupujte podľa nich.

REKONVALESCENCIA

Po operácii je dôležité venovať sa rekonvalescencii a zotavovaniu. Tieto typy operácií vyžadujú obmedzenie fyzickej aktivity a chrániť rany pred priamym slnečným žiarením. 

Najčastejšie operácie počas leta

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.