5 TIPOV NA OCHRANU POKOŽKY PRED SLNEČNÝM ŽIARENÍM

Slniečko je príjemné a prináša mnoho výhod pre naše zdravie, no nadmerné vystavovanie sa slnku môže mať škodlivé účinky pre našu pokožku. Preto je dôležité chrániť ju pred slnečným žiarením. V tomto článku vám prinášame 5 užitočných tipov, ako si chrániť pokožku a užiť si slnko zdravo.

POUŽÍVAJTE OPAĽOVACÍ KRÉM

Používajte opaľovací krém: Opaľovací krém by mal byť základnou súčasťou vášho arzenálu na ochranu pokožky. Vyberte si krém s dostatočným ochranným faktorom (SPF), ktorý zodpovedá vašemu typu pokožky. Nanášajte ho rovnomerne a opakovane, najmä po kúpaní alebo potení.

SPRÁVNY TIME MANAGEMET

Počas najhorúcejšej časti dňa, zvyčajne od 10:00 do 16:00 hodiny, sa snažte vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu. Ak je to možné, zostávajte v tieni, nosite šiltovku, klobúk alebo iné pokrývky hlavy.

SPRÁVNA DĽŽKA

Príliš dlhý pobyt na slnku môže mať negatívne účinky na vašu pokožku. Postupne zvyšujte čas strávený na slnku, aby sa vaša pokožka mohla postupne prispôsobiť slnečnému žiareniu. 

CITLIVÉ OBLASTI

Nechajte si vždy dostatok času na aplikáciu opaľovacieho krému na citlivé oblasti, ako sú tvár, krk, uši a pery. Tieto oblasti sú náchylnejšie na popáleniny od slnka, preto je dôležité ich dodatočne chrániť. Nezabudnite na slnečné okuliare a opaľovací balzam na pery. Slnečné okuliare s ochranou pred UV žiarením ochránia vaše oči pred škodlivými slnečnými lúčmi. Okrem toho si opaľovacím balzamom chráňte pery, ktoré sú veľmi citlivé na slnečné žiarenie.

STAROSTLIVOSŤ PO

Ak aj napriek opatrnosti dostanete popáleninu od slnka, je dôležité poskytnúť pokožke vhodnú starostlivosť. Používajte hydratačné a chladivé krémy na uľavenie od bolesti a zápalu. Ak sa príznaky zhoršujú, vyhľadajte lekársku pomoc.

TIP: Nezabudnite

Ak chcete svoje žienky odmeniť a urobiť im radosť, máme pre vás nápady ako:

Thajská masáž v SPAKLINIK, ktorá pohladí telo aj dušu

Kozmetické neinvazívne ošetrenia pre krásnu pleť

Mikroihličková rádiofrekvencia pre zdravšiu pleť bez vrások

Zvodné a hydratované pery

Žiarivý úsmev

A ak neviete, čo by tú vašu úžasnú ženu potešilo, venujte jej darčekovú poukážku, ktorú môže uplatniť na akýkoľvek zákrok či ošetrenie v rámci všetkých oddelení Interklinik a SPAKLINIK.

S láskou, 
Ivana – jedna z vás

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.