Túžite po rovných a symetrických zuboch? Možno by ste sa mohli zamyslieť nad keramickými fazetami. Touto modernou technikou môžete získať atraktívnejší a belší úsmev. Na najčastejšie otázky odpovedá MDDr. Michaela Romaníková z Interklinik.

Ako to funguje a čo nás čaká?
Prvým krokom je konzultácia, kde pacient s lekárom preberie, koľko zubov je potrebné ofazetovať a či asymetria u pacienta nevyžaduje najskôr čelustno ortopedickú liečbu - vyrovnanie zubov strojčekom. U menších asymetrií vám vieme pomôcť krivé zuby vyrovnať keramickými fazetami a vyčarovať tak aj belší úsmev už do siedmich pracovných dní.

Na koľko zubov potrebujem fazety?
Je to individuálne ale pre najlepší estetický výsledok je väčšinou potrebné ofazetovať predných 6 až 8 zubov.

zuby po obrúsení citlivé?
Zuby po obrúsení na keramické fazety sú citlivé úplne minimálne, nakoľko ide o úplne čo najjemnejší obrus, ktorý lekár vykonáva pod mikroskopom.

Koľko to celé trvá?
Dĺžka zákroku záleží od počtu zubov, na ktoré budeme keramické fazety lepiť. Väčšinou zákrok trvá 2 až 3 hodiny aj s prestávkami. Vykonávame ho v lokálnej anestéze, takže je úplne bezbolestný.

Ako dlho si počkám kým budem mať nové zuby?
Najčastejšie fazety lepíme  do 7 pracovných dní a pacient má za ten čas na zuboch dočasné fazety zo živice, s ktorými vie plnohodnotne fungovať.

Ako sa starať o fazety a na čo si máme dávať pozor?
Keramické fazety sa stanú v podstate súčasťou vašich zubov, takže pacienti si väčšinou na ne rýchlo zvyknú. O zuby všeobecne, tak ako aj o tie ofazetované, sa treba pravidelne starať, čistiť ich a dva krát do roka absolvovať preventívnu prehliadku a profesionálnu dentálnu hygienu.

Aká je životnosť keramických faziet?
Keď sa pacient o zuby stará a pravidelne ich čistí, životnosť faziet je približne 10 rokov. S fazetami môže pacient plnohodnotne fungovať a nijako ho neobmedzujú.

 

MDDr. Michaela Romaníková
Objednajte sa na nezáväznú konzultáciu na čísle +421 2 6823 0930

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.